Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kahyalı Köyünde Yaşayan Müzik Tutkunu Çiftin Hikayesi

Kahyalı Köyünde Yaşayan Müzik Tutkunu Çiftin Hikayesi

haberci haberci -
17 0

Köyde Çocuklarıyla Birlikte Hayvancılık ve Çiftçilik Yapan Aile

Kızılırmak ilçesi Kahyalı köyünde yaşayan, iki çocuk sahibi Doğan Yurt (47) ile Zehra Yurt (42) çifti, çiftçilik ve hayvancılık yaparak geçimlerini sağlıyor. Çift, 150 küçükbaş hayvan yetiştiriyor, 60 dönüm arazide tarım faaliyeti yürütüyor.

Çift, Müziğe ve Eğitime Verdiği Değerle Dikkat Çekiyor

Doğan Yurt, biçerdöver ve traktörünün tamirini kendisi yaparken, saz, org, gitar, piyano, ney, zurna gibi enstrümanları çalabiliyor. Ankara’daki körler okulunda eğitim hayatına başladığını belirten Yurt, müziğe olan merakını küçük yaşlardan itibaren taşıdığını ifade etti.

Engelleri Aşarak Başarıya Ulaşan Bir Aile

Doğan Yurt, köyüne döndükten sonra düğünlerde saz çalıp türkü söyleyerek geçimini sağladığını ve zorluklar içinde çocuklarını yetiştirdiğini aktardı. Eşi Zehra Yurt da birlikte verdikleri mücadele ile hayatlarını kolaylaştırmaya çalıştıklarını belirterek, birbirlerini tamamlayarak zorlukları aştıklarını dile getirdi.

Zehra Yurt, çift olarak hayvanları otlatıp sütlerini sağmanın yanı sıra birlikte tarım faaliyetlerini yürüttüklerini ve çocuklarına destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Ailenin en büyük başarısı ise büyük oğullarının Gazi Üniversitesi Makine Bölümü mezunu olması ve küçük oğullarının müzik alanında yetenekli olmasıydı.

İlgili Yazılar