Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kahramanmaraş’taki Depremde Oğlunu Kaybeden Annenin Yürek Burkan Hikayesi

Kahramanmaraş’taki Depremde Oğlunu Kaybeden Annenin Yürek Burkan Hikayesi

haberci haberci -
6 0

İslahiye’deki Çamlık Apartmanı Faciası

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depreminde en çok etkilenen yerlerden biri olan İslahiye’de, Esin Gençoğlu ve oğlu Umut, Çamlıca Mahallesi’ndeki Çamlık Apartmanı’nın 7. katında depremin vurduğu anlarda yakalandılar. Saat 04.17’de gerçekleşen depremde apartman yıkıldı ve 7 katlı binada 28 dairede 103 kişi hayatını kaybetti.

Umudunu Yitiren Bir Anne

Çamlık Apartmanı‘nda oğlunu kaybeden Esin Gençoğlu, yavrusunun adını yaşatmak için enkazın üzerine onun adını verdiği konteynerde ‘Umudum Kafe‘yi açtı. Kafenin duvarlarını oğlunun fotoğraflarıyla donatan Gençoğlu, oğlunun hatırasını iş yerinde yaşatıyor.

Annelik Acısının İfadesi

Yıkılan apartmanın enkazında oğlunun fotoğrafıyla konuşan Esin Gençoğlu, oğlunun ona her Anneler Günü’nde sürprizler yaptığını dile getirdi. Gençoğlu, oğlunun en çok hediye olarak kitap aldığını belirterek, depremin yaşandığı korkunç anları şu sözlerle anlattı:

“Depreme buradaki 7 katlı apartmanın 7. katında oğlumla birlikte aynı odada yakalandık. Gece oğlum kız arkadaşıyla telefonla konuşurken, ben uyumuşum. 04.17’de sallanmaya başlayınca uyandım. Oğlumun üzerine düşmesin diye kitaplığını tuttum. Bu esnada oğlum uyandı, yorgan üzerinde göz göze geldik. Ne o konuştu ne ben konuştum. Yorganı üzerine çekip yan döndü. Umut yanıma gel dememle birlikte 7 saniyede apartman döndü. Benim gözlerim gitti, kendimi yolun karşısındaki kaldırımda buldum. Oğlum da içerde kalmış. Cenazesini ikinci gün çıkartmışlar. Benim hastanede tedavim sonrası Songül ve Perihan ablam ‘Haydi gidiyoruz’ deyince ben de ‘Oğluma mı gidiyoruz, oğlum çıktı ben biliyorum’ deyince, ‘Oğlumuzu kaybettik’ dediler. Bu onsuz ikinci Anneler Günü. Oğlum benim elimi özel günlerde üç kere öperdi. Anneler Günü kutlarken de elimi üç kez öperek günümü kutlardı. Sürpriz yapmayı da sever hediyesi ile birlikte bir not yazar bırakırdı. Kitap okumayı sevdiğim için en çok da kitap alırdı. Ben bundan sonra Anneler Günü’nü hiçbir şekilde kutlamak istemiyorum, çünkü elimi üç kez öpecek oğlum yok.”

İlgili Yazılar