Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İyi Parti Lideri Müsavat Dervişoğlu’nun Fatsa Ziyareti ve Görüşleri

İyi Parti Lideri Müsavat Dervişoğlu’nun Fatsa Ziyareti ve Görüşleri

haberci haberci -
6 0

Müsavat Dervişoğlu’nun Fatsa’ya Ziyareti

İyi Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, genel başkan olduktan sonra ilk ziyaretini Fatsa’ya gerçekleştirdi. Doğup büyüdüğü Fatsa’da ilk mitingini düzenledi ve bu esnada geçmişteki kavgaları anarak önemli mesajlar verdi.

Fatsa Ziyareti ve Açıklamaları

Dervişoğlu, Fatsa’daki mitinginde 70’lerde yaşanan kavgalara vurgu yaparak, “Bu memleket sağcı, solcu, akıncı, devrimci, ülkücü yetiştirdi ama bir tane bile hain çıkarmadı” dedi. Ayrıca, MHP İlçe Başkanı Nail Dervişoğlu’nun çocuklarına Adalet, Müsavat ve Hürriyet adlarını verdiği bilgisi paylaşıldı.

Seçim Sonuçları ve Değerlendirmeler

31 Mart seçim sonuçlarını değerlendiren Dervişoğlu, aldıkları siyasi kararları gözden geçirmeleri gerektiğini belirtti. Büyükşehirlerdeki oy kaybını araştıracaklarını ve 2028’e yönelik yol haritası oluşturacaklarını ifade etti. Ayrıca, seçimde ayrı girmenin bir hata olup olmadığına dair görüşlerini paylaştı.

Anayasa Değişikliği ve Görüşleri

Dervişoğlu, Türkiye’de tartışılan anayasa değişikliği konusunda net bir duruş sergiledi. Tek adam rejimini tahkim edecek revizyonlara karşı olduklarını belirtti ve parlamenter demokratik sisteme geçişe dayalı değişiklikleri destekleyeceklerini ifade etti. Ayrıca, Erdoğan’ın tekrar aday olmasını mümkün kılacak değişikliğe karşı olduklarını vurguladı.

İlgili Yazılar