Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İtalya’da Bir Espresso Fiyatına Ev: Ucuz Ev Projesi Geri Döndü

İtalya’da Bir Espresso Fiyatına Ev: Ucuz Ev Projesi Geri Döndü

haberci haberci -
22 0

Sicilya Adası’nda 3 Euro’ya Ev Satın Almak Mümkün

İtalya’da terk edilen köyleri hayata döndürmeyi ve kullanılmayan evlerin bakımsız hale gelmesini engellemeyi amaçlayan “ucuz ev” projesi tekrar hayata geçirildi. Sicilya Adası’nda, sadece 3 euro gibi düşük bir rakama ev sahibi olmak mümkün hale geldi. Proje, 2019 ve 2021’deki başarılarıyla dikkat çeken Sicilya’da, giderek popülerlik kazanmaya devam ediyor.

10 Ev 3 Euro’luk Başlangıç Fiyatıyla Satışta

Sicilya’nın eski Saracen bölgesinde bulunan evler, 10 adet olmak üzere 3 euro gibi sembolik bir fiyatla satışa sunuldu. Bu evler, önceki planlar çerçevesinde satılanlar kadar sağlam oldukları belirtiliyor. Bu proje, terk edilmiş köyleri canlandırarak yerel ekonomiye yaklaşık 20 milyon euro kazandırdı.

Bahçeli, Teraslı, Avlulu Evler

1969’daki bir depremin ardından terk edilen evler genelde iki ya da üç yatak odalı, 80 metrekare büyüklüğünde ve iki ya da üç katlıdır. Bazı evlerde teraslar bulunmaktadır. Evler açık artırma ile satılmakta olup, satın alma fiyatının 3 eurodan çok daha yüksek olacağı öngörülmektedir. Daha önce yapılan açık artırmalarda evler genellikle 5.000 ila 10.000 euro arasında satılmıştır.

Evlerin bir kısmı limon ağaçları ve renkli majolika karo zeminli iç avlulara sahip olsa da, çoğu hemen oturulabilecek durumda değil. Bu sebeple alıcıların geniş kapsamlı onarımlar yapması gerekmektedir.

İlgili Yazılar