Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Fatih’te 17 Yaşındaki Melek Nur Özgener’i Vuran Ercan Şahin Hakkındaki Soruşturma Tamamlandı

İstanbul Fatih’te 17 Yaşındaki Melek Nur Özgener’i Vuran Ercan Şahin Hakkındaki Soruşturma Tamamlandı

haberci haberci -
5 0

Ercan Şahin’e Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İsteniyor

İstanbul Fatih’te yılbaşı gecesi 17 yaşındaki Melek Nur Özgener’i başından vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Ercan Şahin hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede Ercan Şahin’in “Çocuğa Karşı Kasten Öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

Olayın Detayları ve Tanıkların İfadeleri

İddianamede yer alan bilgilere göre, olay yılbaşı gecesi yaşanmıştı. Hastaneye yaralı olarak getirilen Melek Nur Özgener’in kafasında bir mermi girişi tespit edilmişti. Arkadaşı N.A.’nın ifadesine göre, Ercan Şahin’in silahı doğrultarak “Seni vurayım mı?” dedikten sonra tetiği çektiği belirtilmişti.

N.A.’nın ifadesine göre, Ercan Şahin hastaneye gelmeden önce Melek’e silahı aldırarak havaya ateş etmiş ve ardından hastanede tehditler savurmuştu. Melek’in arkadaşı, Şahin’in kendisini yalan ifade vermeye zorladığını da iddia etmişti.

Şüphelinin Teslim Olması ve Hukuki Süreç

Şüpheli Ercan Şahin’in hastaneden kaçtığı ve Melek Nur Özgener’in bir hafta sonra hayatını kaybettiği belirtilmişti. Şüphelinin ise olaydan 8 gün sonra karakola giderek teslim olduğu ifade edilmişti.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Ercan Şahin’in suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyor. Şüphelinin yakın zamanda mahkeme karşısına çıkması bekleniyor.

İlgili Yazılar