Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Barosu Başkanlık Seçimleri Yaklaşıyor

İstanbul Barosu Başkanlık Seçimleri Yaklaşıyor

haberci haberci -
19 0

İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nda Ön Seçim Yapıldı

İstanbul Barosu, 65 bin üye sayısıyla dünyanın en büyük barolarından biri olarak biliniyor. Baro başkanlık seçimlerine yaklaşılırken, gruplar adaylarını belirlemeye başladı. İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nda yapılan ön seçimde, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı avukat Ali Gürbüz, oyların büyük çoğunluğunu alarak başkan adayı oldu. Gürbüz, uzun yıllardır İstanbul Barosu’na hizmet veren deneyimli bir isim olarak dikkat çekiyor.

Filiz Saraç Aday Olmadı, Gürbüz Yarışı Kazandı

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun ön seçimine katılım oldukça yüksekti. Mevcut Başkan avukat Filiz Saraç’ın aday olmadığı seçimde, üç aday yarıştı. Ali Gürbüz, diğer adayları geride bırakarak başkan adayı oldu. Gürbüz, yaptığı konuşmada demokrasiye ve hukuka bağlılıklarını vurgulayarak, birlikte başarılara imza atacaklarına inandığını belirtti.

İstanbul Barosu Başkanlık Seçimi Ekim 2024’te

İstanbul Barosu Başkanlık Seçimi, Ekim 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. 65 bin avukatın oylarıyla belirlenecek olan İstanbul Barosu Başkanı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak seçimle belirlenecek. Ali Gürbüz, başkanlık için yarışacak adaylar arasında öne çıkan isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar