Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Barosu Açıkladı: Avukatlara Yönelik Şiddet Kınandı

İstanbul Barosu Açıkladı: Avukatlara Yönelik Şiddet Kınandı

haberci haberci -
13 0

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç Açıklama Yaptı

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç tarafından yapılan açıklamada, 27 Haziran 2024 tarihinde Av. Şehnaz Altunkaya ve Av. Bahtiyar Kandeğer’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis şiddetiyle yaralandıkları büyük bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Avukatlara Destek ve Gereken İşlemler

Olayın öğrenilmesinin hemen ardından Avukat Hakları Merkezi meslektaşlarla iletişime geçti. Baro Başkanı meslektaşlarla görüştü ve Müracaat Savcılığında ifade almaya geçildi. Süreç, Avukat Hakları Merkezi tarafından takip edilmekte ve gerekli destek sağlanmaktadır.

Polis Şiddeti Kınandı

Darp raporunda açıkça şiddet izleri tespit edilen meslektaşların maruz kaldığı polis şiddeti kınandı. Kolluk tarafından savunma makamına karşı artan şiddet politikası reddedildi. Avukatlar, bu şiddet politikasına karşı çıkacaklarını haberlermersin.com ve görevlerini yapmaktan geri durmayacaklarını vurguladılar.

Şüpheli Polisler Hakkında Soruşturma İsteniyor

Şiddet faili memurların adli ve idari kolluk görevine devam etmelerinin savunma makamı ve yurttaşlar için tehdit olduğu belirtildi. Meslektaşlara şiddet uygulayan polis memurları hakkında etkin bir soruşturma yürütülmesi ve hak ettikleri cezayı almaları talep edildi.

ÇHD: İşkence İle Mücadeleye Devam

ÇHD İstanbul Şubesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, işkenceye maruz kalan meslektaşların yanında olduklarını ve işkenceyle mücadeleye devam edeceklerini belirtti. İşkence yapan herkesin cezalandırılması için çaba harcanacağı vurgulandı.

İlgili Yazılar