Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrailli Bakanın Skandal Çağrısı: Filistinlileri Infaz Edin!

İsrailli Bakanın Skandal Çağrısı: Filistinlileri Infaz Edin!

haberci haberci -
15 0

İsrailli Bakan Gvir, Filistinlilere Karşı Skandal Çağrıda Bulundu

İsrail güçleri, Gazze Şeridi’nde katliam yaparken, İsrailli işgalciler de Filistinlilerin göç etmeye zorlandığı bölgelere göz dikti. Bu vahşi tabloya aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı İtamar Ben Gvir de katılarak skandal bir çağrıda bulundu.

Gvir, Gazze’nin Tamamına Girmeleri Gerektiğini Söyledi

İsrailli bakan Gvir, İsrailli işgalcilere hitaben, Gazze’nin tamamına girmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca, “Filistinlilerin aç bırakılması ve göçe ‘teşvik edilmeleri'” ile bölgede etnik temizlik yapılması çağrısında bulundu. Bu skandal çağrı, Filistinlileri infaz etmeyi de içeriyordu.

İsrailli Bakanın Desteklediği İnşaat Skandalı

Ben Gvir, İsrailli güçlerin yerle bir ettiği Filistinlilerin evlerinin üzerine sadece İsrailli işgalcilerin yerleşim birimleri inşa etmesine destek verdi. Bu tür uygulamalarla Filistinlilerin topraklarından atılmaları ve yok edilmeleri amaçlanıyor.

Ben Gvir’in Geçmişteki Skandal Açıklamaları

İtamar Ben-Gvir, daha önce de Filistinlilere karşı skandal açıklamalar yapmış ve tepki toplamıştı. Mescid-i Aksa’ya yapılan baskınlara öncülük eden İsrailli aşırı sağcı, İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere karşı da çarpıcı önerilerde bulunmuştu.

İlgili Yazılar