Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’in Lübnan’a Hava Saldırısı

İsrail’in Lübnan’a Hava Saldırısı

haberci haberci -
16 0

İsrail’in Hadasa Kasabası’na Hava Saldırısı

İsrail savaş uçakları, Lübnan’a bağlı Bint Cubeyl ilçesine bağlı Hadasa kasabasına hava saldırısı düzenledi. Lübnan haber ajansı NNA, kasabanın hava saldırısından sonra topçu ateşiyle de vurulduğunu ve ilk yardım ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini duyurdu.

Hizbullah’ın Açıklaması

Hizbullah, işgal altındaki Şebaa Çiftliklerinde bulunan Ruveysa el-Karn askeri noktasının füzelerle doğrudan hedef alındığını bildirdi. Saldırıda can kaybı olup olmadığına dair henüz net bir bilgi verilmedi.

Gerginlik Devam Ediyor

İsrail, Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürürken kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor. “Mavi Hat” olarak bilinen İsrail ile Lübnan arasındaki sınır hattında son haftalarda gerginlik artmış durumda.

İsrail’in Açıklamaları

İsrail ordusu, 18 Haziran’da Lübnan’a yönelik olası bir saldırıya ilişkin “operasyonel planı” onayladığını açıklamıştı. İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz da Hizbullah’ın İsrail topraklarına ve vatandaşlarına yönelik saldırılarına izin verilmeyeceğini belirterek gerekli kararların yakında alınacağını ifade etmişti.

İlgili Yazılar