Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’de Esirlerin Getirilmesi İçin Yapılan Protestolar Devam Ediyor

İsrail’de Esirlerin Getirilmesi İçin Yapılan Protestolar Devam Ediyor

haberci haberci -
9 0

Protestolar

İsrailli esirlerin getirilmesi için anlaşma çağrısı yapılıyor ve Başbakan Netanyahu hükümetine karşı düzenlenen protestolar geniş katılımla devam ediyor.

İstifa Talepleri

On binlerce kişi, siyasi iradenin esirler konusundaki kayıtsızlığını eleştirerek “en sağcı hükümetin” istifasını ve erken seçim taleplerini yineledi.

Olaylar

Göstericiler arasında bazı gruplar akşam geç saatlere kadar dağılmasına rağmen, bir grup ise Kaplan Caddesi’nde ateş yakarak eyleme devam etti. Polis, dağılmaları için müdahalede bulundu ve en az 4 kişi gözaltına alındı. Bir kişi yaralandı.

Ulusal ve Uluslararası Eleştiriler

Netanyahu, Hamas ile esir takası anlaşması yapmamakla eleştiriliyor. İsrail’de hükümet karşıtı gösteriler artarak devam ediyor.

Çatışmalar ve Saldırılar

Hamas lideri Heniyye’nin ateşkes önerilerini onaylamasının ardından İsrail, Refah’ta saldırılarına devam kararı aldı. İsrail ordusu, Gazze’nin farklı bölgelerine kara saldırıları başlattı. Sivil altyapılar da hedef alındı.

Son Durum

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, net bir çözüm ve strateji açıklanmazsa koalisyon hükümetinde çekişmeler artıyor. Filistinli ölü ve yaralı sayıları hızla artarken, sivil altyapı büyük zarar görüyor.

İlgili Yazılar