Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Saldırıları Nedeniyle Açlıktan Hayatını Kaybeden Çocukların Sayısı Artıyor

İsrail Saldırıları Nedeniyle Açlıktan Hayatını Kaybeden Çocukların Sayısı Artıyor

haberci haberci -
12 0

Gazze Şeridi’nde Bir Çocuk Daha Açlık Nedeniyle Yaşamını Yitirdi

Gazze Şeridi’nde İsrail ordusunun 8 aydır devam eden saldırıları sonucunda sınır kapılarının kapatılmasıyla insani yardım girişinin kısıtlandığı belirtildi. 13 yaşındaki Abdulkadir es-Serhi’nin Gazze Şeridi’nde yetersiz beslenme ve sıvı kaybı nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Gazze’de açlıktan ölenlerin sayısının 37’ye yükseldiği vurgulandı.

İsrail Ordusunun Saldırıları Sağlık Durumunu Kötüleştiriyor

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde saldırılarını genişletmesi ve tüm hastaneleri hizmet dışı bırakmasıyla sağlık durumunun kötüye gittiği ifade edildi. Gazze’nin Refah kentindeki saldırılar sonucunda “sağlık durumunun kötüden en kötüye” ilerlediği belirtildi.

Uluslararası Toplumdan İsrail’e Çağrı

BM’nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmasına karar vermiş ve insani yardımların engellenmemesi gerektiğini vurgulamıştı. Ancak İsrail’in saldırıları devam ediyor. Gazze’deki hastanelerin hizmet dışı bırakılması ise insani krizi derinleştiriyor.

Filistinli Çocuklar ve Kadınlar Saldırılardan En Çok Etkileniyor

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında en az 36 bin 284 Filistinli hayatını kaybederken, 82 bin 57 kişi de yaralandı. Bu kayıplar arasında 15 bin 328 çocuk ve 10 bin 171 kadının olduğu belirtildi.

İlgili Yazılar