Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail, Gazze’ye Yönelik Hava Saldırılarını Sürdürüyor

İsrail, Gazze’ye Yönelik Hava Saldırılarını Sürdürüyor

haberci haberci -
16 0

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail savaş uçakları, Gazze şehrinin batısındaki er-Rimal ve Tel el-Hava mahallelerine yoğun hava bombardımanı düzenledi. Saldırılar sonucunda bölgede büyük bir duman bulutu oluştu.

İsrail’in Uyarıları ve Göç Çağrısı

İsrail ordusu, Gazze kentine havadan attığı broşürlerde, kentin “tehlikeli çatışma bölgesi” olacağı uyarısında bulunarak bölgedeki Filistinlilerden Gazze Şeridi’nin orta kesiminde yer alan Deyr el-Belah’a göç etmelerini istedi.

Filistinlilerin Zorunlu Göçü

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda yaklaşık 1,9 milyon Filistinli zorla yerlerinden edildi. Gazze’deki mahallelerde yaşayan Filistinliler defalarca göç etmek zorunda kaldı.

Ölü ve Yaralı Sayısındaki Artış

Son 24 saatte İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarda 52 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 208 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 38,295’e, yaralananların sayısı ise 88,241’e ulaştı.

Endonezya Hastanesi’nin Durumu

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Endonezya Hastanesi, jeneratörleri çalıştırmak için gerekli yakıt ve tıbbi malzeme sıkıntısı yaşadığını duyurdu. Hastanenin İsrail saldırıları nedeniyle zor durumda olduğu belirtildi.

Refah’a Kara Saldırısı ve Kapalı Sınır Kapısı

İsrail ordusu, Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı düzenleyerek Mısır’la olan sınır kapısını ele geçirdi. Refah Sınır Kapısı, İsrail işgalinin başladığı 7 Mayıs’tan bu yana kapalı tutuluyor, bu da Gazze’ye insani yardım girişlerini olumsuz etkiliyor.

İlgili Yazılar