Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail, Filistinlilerin Topraklarını Çalıyor: Halid ve Nasır’ın Hikayesi

İsrail, Filistinlilerin Topraklarını Çalıyor: Halid ve Nasır’ın Hikayesi

haberci haberci -
16 0

İşgal Altındaki Batı Şeria’nın Verimli Toprakları

Ein Samia Köyü: Halit ve Nasır Ganimat kardeşler, Ein Samia köyünde yaşıyorlardı. Köy, bir zamanlar yaklaşık 200 Filistinlinin yaşadığı verimli tarım arazilerine ev sahipliği yapıyordu.

Filistinli Ailelerin Mülklerinden Sürülmeleri

Evlerin Çalınması: İşgalci Yahudiler, aylarca süren taciz, baskı ve tehditlerle Ein Samia köyündeki Filistinli aileleri mülklerinden sürdüler. Halit ve Nasır Ganimat, sonuncu olarak köylerinden çıkarılan 38 Filistinli aileden biriydi.

Evlerine Dönüşlerinde Büyük Şok

Evlerin İşgal Edilmesi: 13 Mayıs’ta evlerine döndüklerinde, işgalci Yahudilerin evlerini ele geçirdiğini ve karşılarında bir işgalci Yahudi karakolu bulunduğunu gören Halid ve Nasır yaşadıkları büyük şokla karşılaştılar.

İşgal ve Terörün Artışı

7 Ekim Sonrası: İsrail’in işgalci terörü, 7 Ekim’den sonra artış gösterdi. Batı Şeria’da yaşayan Filistinliler, uzun yıllardır İsrail güçlerinin korkutması, yerinden edilme, ve şiddete maruz kalıyorlar.

İşgalci Yahudilerin Stratejik Planları

Ürdün Vadisi: İsrail, Ürdün Vadisi’ni ilhak etmeye yönelik planlarını sürdürüyor. İşgalci terör, 25 Filistinli Bedevi topluluğunu yerinden etmeye neden oldu.

İşgal Politikası ve İsrail’in Pervasızlığı

Filistin Toprakları: İsrail, Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlileri göçe zorlamak ve topraklarına el koymak için sistematik bir işgal politikası izliyor. Bu politika dünya genelinde tepki çekse de İsrail’in pervasızlığına engel olamıyor.

İlgili Yazılar