Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Dışişleri Bakanı Katz’tan Hizbullah Açıklamalarına Sert Tepki

İsrail Dışişleri Bakanı Katz’tan Hizbullah Açıklamalarına Sert Tepki

haberci haberci -
15 0

İsrail’in Hizbullah Tehdidiyle İlgili Açıklamaları

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hizbullah ve hareketin Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) ilişkin açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi.

İsrail’in Kararlı Tutumu

Katz, “Hizbullah Hareketi’nin, topraklarına ve vatandaşlarına saldırmaya devam etmesine izin veremeyeceğini” belirterek, “Gerekli kararları yakında alacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özgür Dünyanın İsrail’e Destek Çağrısı

Bakan Katz, Hasan Nasrallah’ın GKRY’ye yönelik tehdit olarak nitelendirdiği açıklamaları “yalnızca bir başlangıç” olarak değerlendirdi. Katz, “Özgür dünyanın kayıtsız şartsız İsrail’in yanında yer alması gerektiğini” vurgulayarak, “Bizim savaşımız aynı zamanda sizin de savaşınızdır.” ifadesini kullandı.

Yaşanan Gelişmeler

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın İsrail’in Lübnan’a olası saldırısında GKRY’nin havalimanı ve askeri üslerini kullanacağı yönündeki istihbaratlarına karşılık veren Katz, GKRY’yi savaşın bir parçası olarak değerlendirmesiyle endişelerini dile getirdi. Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib’in GKRY Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos ile yaptığı görüşme sonucunda GKRY’nin muhtemel bir savaşta İsrail’e destek veremeyeceğini belirtmesi dikkat çekiciydi.

İlgili Yazılar