Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İş İnsanı Can Kıraç’ın Cenaze Töreni Bebek Camii’nde Gerçekleştirildi

İş İnsanı Can Kıraç’ın Cenaze Töreni Bebek Camii’nde Gerçekleştirildi

haberci haberci -
13 0

Can Kıraç’ın Hayatını Kaybetmesi ve Cenaze Töreni

Koç Holding’in kurucularından iş insanı Can Kıraç’ın 97 yaşında hayatını kaybettiği öğrenildi. Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören ve 26 Haziran’da vefat eden Kıraç için, Bebek Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende, Kıraç’ın kardeşi İnan Kıraç, yeğeni İpek Kıraç ve Kıraç ailesinden birçok isim avluda taziye dileklerini kabul etti.

Cenaze Törenine Katılan İsimler

Cenaze törenine; CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, iş insanı Rahmi Koç, Aydın Doğan, Güler Sabancı, Faruk Süren, tarihçi İlber Ortaylı, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda iş insanı ile Kıraç’ın sevenleri katıldı.

Önemli İsimlerin Açıklamaları

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Can Kıraç Türk sanayinin çok önemli isimlerinden bir tanesi, bir cumhuriyet sevdalısıydı. Türkiye çok önemli bir entelektüelini kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Can Kıraç, Türk sanayisinin duayen yöneticilerinden çok özel bir insandı. Kendisini minnetle anacağız.” ifadelerini kullandı.

İş Dünyasından ve Spordan Başsağlığı Mesajları

Aydın Doğan, “Can Bey ve kardeşini 60 senedir tanıyorum. Hakikaten çok değerli bir insanı kaybettik, mekanı cennet olsun.” derken, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Duayen ağabeylerimizden biriydi. Mekanı cennet olsun, ışıklar içinde uyusun.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar