Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İki Taraflı Kavga Kanlı Bitti: Mahkemeden Çıkan Kararlar Şaşırttı

İki Taraflı Kavga Kanlı Bitti: Mahkemeden Çıkan Kararlar Şaşırttı

haberci haberci -
12 0

Dehşet Veren Olayın Detayları

20 Mayıs 2023 tarihinde, Sivas’ın Hafik ilçesine bağlı Çınarlı köyünde yaşanan dehşet veren olayda, İstanbul’dan gelen Mesut Özer ile Ruşen Yıldız ve İsmail Akın arasında patates tarlalarının kiralanması nedeniyle çıkan husumet sonucu kavga çıktı. Ruşen Yıldız’ın Mesut Özer’e kafa atmasıyla başlayan tartışma, İsmail Akın’ın silahla ateş etmesiyle kanlı bir şekilde sonuçlandı.

Mahkeme Süreci ve Kararlar

Olay sonrasında kaçan şüpheliler 4 Ağustos’ta teslim oldu ve tutuklandı. Ancak, yapılan başvurunun ardından Ruşen Yıldız ve İsmail Akın tahliye edildi. İkilinin ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan yargılanmalarına devam edildi. Yapılan yargılama sonucunda Ruşen Yıldız ve İsmail Akın, 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mesut Özer ise ‘Silahla tehdit ve mala zarar verme’ suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Tarafların Açıklamaları ve Gerekçeli Karar

Mesut Özer, kendisine yapılan saldırının ardından adalet istediğini belirterek, “Bana onlardan daha fazla ceza verdiler. Adaletin tecelli etmesini istiyorum” dedi. Ruşen Yıldız olayı kendilerini savunma olarak nitelendirirken, İsmail Akın ise öldürme kastı olmadığını savundu.

Gerekçeli kararda, Ruşen Yıldız ve İsmail Akın’ın haksız tahrik altında hareket ettikleri belirtilerek cezalarında 1/2 oranında indirim yapıldığı açıklandı. Mesut Özer’in ise ‘Silahla birden fazla kişiyi tehdit’ suçundan dolayı hapis cezasına çarptırıldığı ifade edildi.

İlgili Yazılar