Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hastanelerde Onaylı Randevu Sistemi Uygulaması Başladı

Hastanelerde Onaylı Randevu Sistemi Uygulaması Başladı

haberci haberci -
12 0

Yeni Sistem Randevu Katılım Oranını Artırdı

13 Mayıs Pazartesi günü başlayan onaylı randevu sistemi, hastanelerde randevuya katılım oranını artırdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca: “Sadakat Oranında Önemli Artış Var”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni sistemin kapasite kullanımında önemli bir artış sağladığını belirterek, “Şu anda bir sorunla karşılaşılmadığını söyleyebilirim. Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30’unu kullanamıyorduk. Bu anlamda sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Bakan Koca: “Bir Aylık Sonuçları Gelecek Ay Açıklayacağız”

Sağlık Bakanı Koca, yeni sistemin bir aylık sonuçlarının gelecek ay açıklanacağını ve Sağlık Bakanlığı’nda yapılacak Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda detaylı olarak değerlendirileceğini belirtti. Koca, “Bütün medyaya açık bir şekilde değerlendirme sonuçlarını açıklayacağız. Buradaki esas gündemimiz vatandaşımızı daha hızlı sağlık hizmetine eriştirmek.” şeklinde konuştu.

Branş Bazlı Değerlendirmeler Yapılıyor

Bakan Koca, hastanelerde branş bazlı değerlendirmelerin yapıldığını vurgulayarak, “Hem illerimizde hem hastanelerimizde, teker teker ziyaret ederek değerlendirmeler yapıyoruz. Vatandaşın sağlık hizmetine bütün branşlarda erişebilmesini sağlayabilene kadar çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Randevu Onayı Gerekiyor

Onaylı Randevu Sistemi’nde sağlık kuruluşları, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya ALO 182 çağrı merkezinden randevu oluşturulabiliyor. Hastaların randevusuna bir gün önce, saat 20.00’ye kadar onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekiyor.

İlgili Yazılar