Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hakim Cabell, Eylem Tok ve Timur Cihantimur Davasında Kararını Açıkladı

Hakim Cabell, Eylem Tok ve Timur Cihantimur Davasında Kararını Açıkladı

haberci haberci -
21 0

Hakim Cabell, Duruşmanın 27 Haziran’da Devam Edeceğini Belirtti

Hakim Donald Cabell, Boston John Joseph Moakley Adliyesi’nde görülen duruşmada, kaza sonrası oğlu Timur Cihantimur’u ABD’ye kaçıran anne Eylem Tok’un duruşmasına 27 Haziran Perşembe günü devam edileceğini açıkladı. Cabell, Türkiye’nin şikayeti üzerine tutuklanan Tok’un tutukluluğunun devamına karar verdi.

Timur Cihantimur’un Duruşması İlerleyen Saatlerde

Soruşturma kapsamında “kasıtsız adam öldürme ve yaralama” suçlamasıyla tutuklu bulunan 17 yaşındaki Timur Cihantimur’un ise ilerleyen saatlerde ayrıca hakim karşısına çıkması bekleniyor. İstanbul’da ölümlü kazaya sebep olan Cihantimur’u yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok’un ABD’deki duruşması görüldü ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.

ABD Mahkemesi, Olayın Detaylarını İnceliyor

ABD mahkemesi, Cihantimur için “kasıtsız adam öldürme ve yaralama”, annesi Tok için ise “suçluyu koruma” suçlamalarıyla Türkiye’ye iadesinin istendiği belirtildi. Timur Cihantimur’un duruşması da 20 Haziran’a ertelendi.

Türk Vatandaşlarından Destek Eylemi

Mahkeme önünde toplanan bir grup Türk vatandaşı, kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin ailesine destek vermek amacıyla “Justice for Murat” (Murat için adalet) yazılı dövizler açtı. Eyüpsultan’daki kaza sonucunda yaşanan trajediyle ilgili detaylar @trthaber ekibi tarafından aktarıldı.

İlgili Yazılar