Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google, Sentetik İçerik İçin Yeni Politikalarını Duyurdu

Google, Sentetik İçerik İçin Yeni Politikalarını Duyurdu

haberci haberci -
12 0

Google, Reklamverenlere Açıklama Yapma Zorunluluğu Getiriyor

Google, “sentetik içerik” kavramına ilişkin politikalarında bu ay değişikliğe gideceğini duyurdu. Buna göre, reklamverenlerin sentetik veya dijital olarak değiştirilmiş içerik barındıran seçim reklamlarını açıklamaları ve kampanya ayarlarındaki onay kutusunu işaretlemeleri gerekecek.

Açıklamalar Kullanıcılar Tarafından Fark Edilebilir Olacak

Google, reklam içi açıklamaların belirli formatlara göre onay kutusuna dayalı olarak oluşturulacağını duyurdu. Diğer formatlar için ise reklamverenlerin açıklama sağlamaktan sorumlu olacakları belirtildi. Açıklamanın açık ve belirgin olması, kullanıcılar tarafından fark edilme olasılığı yüksek bir yere yerleştirilmesi gerekecek.

Örnek İfadeler Belirlendi

Reklamın içeriğine bağlı olarak açıklamalarda, “Değiştirilmiş veya sentetik içerik”, “Bu ses bilgisayar tarafından oluşturulmuştur.”, “Bu görüntü gerçek olayları tasvir etmemektedir.” ve “Bu video içeriği sentetik olarak oluşturulmuştur.” gibi ifadelerin kullanılabileceği belirtildi. Google, açıklamadan sorumlu olacak ve bu yeni politikalar sayesinde kullanıcıların daha şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesini hedefliyor.

İlgili Yazılar