Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’deki Hastane Tahliyesi DSÖ Yetkililerini Endişelendirdi

Gazze’deki Hastane Tahliyesi DSÖ Yetkililerini Endişelendirdi

haberci haberci -
14 0

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’tan Açıklama

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsrail saldırıları altındaki Gazze’nin güneyindeki en büyük sevk hastanelerinden biri olan ve tahliye edilen Gazze-Avrupa Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanedeki tıbbi ekipman ve malzemelerin korunması için DSÖ’nün tahliye sırasında destek verdiğini belirten Ghebreyesus, hastanenin 2 Temmuz’da hizmet dışı kaldığını belirtti.

Acil Önlemler Alınmalı

Ghebreyesus, hastanenin yeniden işlerlik kazanması için acil önlemler alınması gerektiğini vurgulayarak, “Gazze daha fazla hastaneyi kaybedemez” çağrısını yineledi. DSÖ’nün işgal altındaki Filistin topraklarındaki temsilcisi Richard Peeperkorn da İsrail’in Han Yunus kentinin doğusundaki bölgeyi boşaltma çağrısının hastanenin operasyonlarını etkilediğini ifade etmişti.

Filistinliler Zorlu Şartlar Altında Yaşamaya Çalışıyor

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Han Yunus’tan göçe zorlanan Filistinlilere “güvenlikleri için” acilen boşaltmaları çağrısını yapmıştı. Bu çağrı üzerine kentin doğusundaki Filistinliler El-Mevasi bölgesine doğru göç etmek zorunda kalmıştı. Yerinden edilmiş Filistinliler, altyapı eksiklikleri nedeniyle zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

İlgili Yazılar