Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu Yitirilen Gazetecilerin Sayısı 158’e Yükseldi

Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu Yitirilen Gazetecilerin Sayısı 158’e Yükseldi

haberci haberci -
12 0

İsrail Saldırıları Devam Ediyor

Gazze Şeridi’ndeki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamaya göre, 7 Ekim 2023’ten bu yana devam eden İsrail saldırılarında yaşamını yitiren gazetecilerin sayısı 158’e ulaştı.

Son 12 Saatte Yaşamını Yitiren Gazeteciler

İsrail ordusunun son 12 saat içinde düzenlediği saldırılarda, Deep Shot Medya Prodüksiyon Şirketi Direktörü Sadi Mudevvih, gazeteci Edib Sukkar, Rezak Ebu Şekyan, Emced Cehcuh ve eşi Vefa Ebu Daban dahil olmak üzere birçok gazeteci yaşamını yitirdi.

İsrail’in Hedefi

İsrail’in Gazze’deki saldırılarının amacının, gazeteciler aracılığıyla “Filistin’in sesini susturmak, gerçekleri gizlemek ve haberlerin uluslararası kamuoyuna ulaşmasını engellemek” olduğu ifade ediliyor.

Son Durum

Gazze’de yaşanan çatışmalar sonucunda ölü sayısının 38 bin 98’e çıktığı, yaralı sayısının ise 87 bin 705’e yükseldiği bildirildi. Ayrıca, sağlık ekipleri ve sivil savunma görevlilerinin, İsrail’in engellemeleri nedeniyle enkaz altında kalan cesetlere ulaşamadığı belirtildi.

Artan Saldırılar

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sadece Gazze Şeridi’yle sınırlı kalmayarak Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de devam ediyor. 7 Ekim 2023’ten bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 9 bin 535 Filistinlinin gözaltına alındığı, 568 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İlgili Yazılar