Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İnsanlık Krizi Derinleşiyor

Gazze’de İnsanlık Krizi Derinleşiyor

haberci haberci -
17 0

Gazze’deki Hastane Yetkililerinden Çağrı: “Yakıt ve Tıbbi Malzeme Gerekiyor”

Gazze Şeridi‘nin kuzeyindeki Kemal Advan Hastanesi’nin Müdürü Hüsam Ebu Safiye, hastanenin hizmet dışı kalabileceğini belirterek, yakıt eksikliğinin bebekler ve hastaların hayatını tehlikeye attığını açıkladı.

Gıda Kıtlığı ve Sağlık Sistemi Çökmek Üzere

Ebu Safiye, Kuzey Gazze ve Gazze kentlerinde ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği nedeniyle sağlık sisteminin minimum kapasiteyle çalıştığını vurgulayarak, bölgede gıda sıkıntısı yaşandığını ve açlığın ciddi bir felakete yol açabileceği uyarısında bulundu.

Uluslararası Yardım Kuruluşlarına Çağrı

Ebu Safiye, Birleşmiş Milletler’e en kısa sürede hastaneye yakıt, ilaç ve tıbbi malzeme sağlanması gerektiğini belirterek, çocuklar başta olmak üzere bölgedeki insanların yardıma ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

BM: Gazze’de Okula Gidemeyen Çocuk Sayısı Artıyor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Gazze’de ciddi gıda kıtlığıyla mücadele eden çocukların sayısının arttığını ve 625 binden fazla çocuğun 8 aydan uzun süredir okula gidemediğini açıkladı.

İsrail Saldırıları ve Can Kayıpları

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısının her geçen gün arttığı belirtilirken, bölgedeki sivil altyapının da hedef alındığına dikkat çekildi.

İlgili Yazılar