Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fransız Seçmenler Rassemblement National’a Daha Fazla Güveniyor

Fransız Seçmenler Rassemblement National’a Daha Fazla Güveniyor

haberci haberci -
16 0

Fransız Seçmenler Ekonomi ve Kamu Maliyesinde Le Pen’e Güveniyor

Fransız seçmenler, Le Pen’in partisi olan aşırı sağcı Rassemblement National’a, ekonomiyi ve kamu maliyesini yönetme konusunda diğer tüm partilerden daha fazla güveniyor.

Fransa’da Yeni Parlamento Üyeleri Seçim İçin Sandık Başına Gidiyor

Fransa’da seçmenler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un erken seçim kararı sonrası 30 Haziran ve 7 Temmuz’da parlamentonun yeni üyelerini belirlemek üzere sandık başına gidecek.

Ankete Göre Macron’un İttifakı Zorlu Bir Durumla Karşı Karşıya

Seçim öncesi yapılan bir ankete göre, Emmanuel Macron’un ittifakının 30 Haziran seçimleri öncesinde zorlu bir durumla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Ipsos’un Financial Times için yaptığı ankete 18 yaş ve üzeri kayıtlı seçmen olan 2 bin kişi katıldı.

Seçmen Aşırı Sağa Daha Fazla Güveniyor

19-20 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen ankete katılanların %25’i Marine Le Pen’in partisinin ekonomik konularda doğru kararlar alacağına güvenirken, bu oran solcu Yeni Halk Cephesi için %22, Macron’un ittifakı için ise sadece %20 oldu.

Rassemblement National, yaşam standartlarının iyileştirilmesi, enflasyonla mücadele ve vergilerin düşürülmesi konularında en üst sırada yer aldı. Macron’un cumhurbaşkanlığı döneminin en büyük başarılarından biri olan işsizliğin azaltılması konusunda da bu parti ilk sırada yer aldı.

Katılımcıların %23’ü kamu borcunu azaltma konusunda en çok Rassemblement National’e güvendiklerini söyledi. Aşırı sağcı parti, enerji ve yakıt üzerindeki katma değer vergisini derhal düşürmeye ve Macron’un emeklilik yaşını 64’ten 62’ye çıkarmasına ilişkin düzenlemeyi tersine çevirmeye kararlı.

Analistlere göre sadece bu iki politika yılda 20 milyar Euro ile 30 milyar Euro arasında bir maliyete yol açabilir.

İlgili Yazılar