Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Fransız Muhabirin Gözaltı Hikayesi

Fransız Muhabirin Gözaltı Hikayesi

haberci haberci -
21 0

Fransız Muhabir, İsrail’e Silah Satışı Karşıtı Gösteriyle İlgili Gözaltına Alındı

Fransız Blast medyası, X hesabından yapılan açıklamada, Fransız Exxelia şirketinin merkezi önünde İsrail’e yönelik silah satışı karşıtı gösteriyi takip eden muhabirlerinin gözaltına alındığını duyurdu.

Muhabirin Gözaltına Alınma Nedeni

Paris’in 11. bölgesinde bir karakola götürülen gazetecinin, haber kaynaklarını korumak için polislere telefonunun şifresini vermek istememesi sonucunda gözaltı süresinin uzatıldığı belirtildi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler’den Çağrı

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF), söz konusu muhabirin haber kaynaklarının gizliliğinin ihlal edilme riski bulunduğunu vurgulayarak, “İsrail’e silah satışı karşıtı eylemi takip eden muhabirin serbest bırakılması gerektiği” çağrısında bulundu.

Paris Savcılığı Soruşturma Başlattı

Açıklamada, birçok göstericinin de gözaltına alındığı ve Paris Savcılığının gösteriyle ilgili soruşturma başlattığı bilgisi paylaşıldı.

Exxelia Şirketi ve İddialar

Gazzeli bir aile, Exxelia şirketinin ürettiği bileşenlerin İsrail’in fırlattığı füzelerde kullanıldığını iddia ederek, şirket hakkında “taksirle adam öldürme ve savaş suçuna ortaklık etme” suçlamalarıyla 2016’da Paris’te suç duyurusunda bulunmuştu.

İlgili Yazılar