Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi Biriminde Model Ev Açıldı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi Biriminde Model Ev Açıldı

haberci haberci -
11 0

Ankara’da Engelli Bireyler İçin Önemli Bir Adım Atıldı

Ankara’nın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi biriminde faaliyete alınan Model Ev’in açılışı, büyük bir katılımla gerçekleşti. Açılışa Ankara İl Sağlık Müdürü Ali Niyazi Kurtcebe, Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Bekir Demirtaş, hastane yöneticileri, uzmanlar ve hastalar katıldı.

Heyecan Verici Bir Projeye Destek

Ali Niyazi Kurtcebe, açılışta yaptığı konuşmada projenin heyecan verici olduğunu belirterek, kısa sürede hayata geçirilmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Model Ev’in engelli bireylerin hayata daha sıkı tutunmalarını sağlayacağını vurgulayan Kurtcebe, bu evlerin önemine değindi ve hastaların daha rahat bir yaşam sürebileceklerini dile getirdi.

TSE Standartlarına Uygun İlk Proje

Bekir Demirtaş, yaptığı konuşmada Model Ev’in hastalara ev ortamlarını düzenleyebilme imkanı sağlayacağını ve günlük yaşam aktivitelerine tam katılımlarını teşvik edeceğini belirtti. Demirtaş, Model Ev’in ülkemizdeki ilk TSE standartlarına uygun proje olduğunu vurgulayarak, engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Engellilere Bağımsız Bir Yaşam

Açılış töreninde konuşan Ayşegül Yaman ve Ebru Karaca Umay ise Model Ev’in engelli bireylere bağımsız bir yaşamı öğreteceğini ve evlerinde nasıl bu sistemi kurabileceklerini göstereceğini belirttiler. Model Ev’de tüm yaşam alanlarının engelli bireylerin kullanımına uygun olarak hazırlandığına dikkat çektiler.

İlgili Yazılar