Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho İlk Basın Toplantısını Gerçekleştirdi

Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho İlk Basın Toplantısını Gerçekleştirdi

haberci haberci -
11 0

Portekizli Teknik Adam Mourinho, Fenerbahçe ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe’nin gelecek sezon teknik direktörü olarak anlaştığı Jose Mourinho, Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 61 yaşındaki teknik adamın yanı sıra kulüp başkanı Ali Koç, sportif direktör Mario Branco ve yönetim kurulu üyeleri de toplantıda yer aldı.

“Fenerbahçe’nin Hocası Olarak Kendimi Adlandırıyorum”

Mourinho, taraftarlara teşekkür ederek sözlerine başladı ve “Ben şu anda burada ortada oturuyorum. Başkanımıza sizin benim yerimde benim ise sizin yerinizde oturmam gerektiğini söyledim. Eskiden ‘Ben Mourinho’yum’ diye şaka yapardım ama şimdi ‘Ben Fenerbahçe’nin hocasıyım’ diye kendimi adlandırıyorum çünkü böyle olmak istiyorum” dedi. Mourinho, transfer sürecinde hiç kimsenin adıyla değil projelerle konuştuklarını vurgulayarak istikrar ve proje odaklı bir çalışma prensibine sahip olduğunu belirtti.

“Türkiye Liginin Kalitesinin Yükselmesi Gerektiğini Düşünüyorum”

Mourinho, Türkiye liginin rekabetçi olması gerektiğini ve ligin gelişmesinin herkes için faydalı olduğunu ifade etti. Kendisini Fenerbahçe’ye bağlı hissettiğini ve en önemli hedeflerinden birinin Süper Lig’i kazanmak olduğunu söyledi. Mourinho, ayrıca taraftarların sabırsızlığını anlayışla karşıladığını ve takımın başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Transfer Sürecinde Dürüst ve Açık Olacağım”

Mourinho, takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili de dürüst olacaklarını ve transferlerin basından değil kulüp içinde netlik kazanacağını belirtti. Teknik ekibi konusunda bencil olduğunu ve en önemli olanın kendisi olduğunu vurgulayan Mourinho, Fenerbahçe’nin hedeflerine ulaşmak için çalışacaklarını söyledi.

İlgili Yazılar