Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe’de Futbolcuların Kart Cezası Rekorları

Fenerbahçe’de Futbolcuların Kart Cezası Rekorları

haberci haberci -
15 0

Fenerbahçe Süper Lig’de Kart Cezası Rekorları Kırdı

Fenerbahçe’nin 2023-2024 sezonunda Süper Lig’de oynadığı maçlarda futbolcuların aldığı kart cezaları dikkat çekti. Takım toplamda 5 kırmızı ve 84 sarı kart görerek büyük bir dikkat çekti. Bu sezon en çok kart gören isimler ise İsmail Yüksek ve Bright Osayi-Samuel oldu.

İsmail Yüksek’in Kart Cezaları

Fenerbahçe’nin genç oyuncusu İsmail Yüksek, sezon boyunca toplamda 5 sarı kart ve 2 kırmızı kart cezası aldı. İsmail Yüksek, özellikle Trabzonspor maçlarında aldığı kartlarla dikkat çekti.

Bright Osayi-Samuel’in Performansı

Fenerbahçe’nin Nijeryalı oyuncusu Bright Osayi-Samuel, sezon boyunca toplamda 11 sarı kart görerek takımının en çok kart gören ismi oldu. Afrika Uluslar Kupası’nda finale yükselmesi nedeniyle bazı maçlarda forma giyemeyen oyuncu, döndükten sonra da kart cezaları almaya devam etti.

Jayden Oosterwolde’un Performansı

Hollandalı futbolcu Jayden Oosterwolde ise sezon boyunca 8 sarı kart görerek dikkat çekti. Oosterwolde, bazı maçlarda cezalı duruma düşerek takımını yalnız bıraktı.

Diğer Kart Cezaları

Fenerbahçe’de İsmail Yüksek dışında 3 oyuncu daha kırmızı kart gördü. Fred’in direkt kırmızı kart gördüğü maçta Mert Hakan Yandaş da çift sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Alexander Djiku ise Galatasaray derbisinde çift sarı kartla kırmızı kart gördü.

Fenerbahçeli futbolcuların bu sezon aldığı kart cezaları takımın performansını etkiledi ve maçlarda zor anlar yaşanmasına neden oldu.

İlgili Yazılar