Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: “Şampiyonluğu Hak Ettik, Ama Elimizden Kaçtı”

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: “Şampiyonluğu Hak Ettik, Ama Elimizden Kaçtı”

haberci haberci -
13 0

İsmail Kartal: Şampiyonluğu Hak Ettik, Ama Elimizden Kaçtı

Fenerbahçe, İstanbulspor’u 6-0 mağlup ederek sezonu 99 puanla 2. sırada tamamladı. Teknik Direktör İsmail Kartal, maç sonrası beIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

Çok İnandık, Ama Nasıl Şampiyon Olamadığımız Ortada

Kartal, “Çok fazla konuşmaya gerek yok. Sezon başından bugüne kadar oyuncular, teknik heyet, taraftarlar, yönetim.. Şampiyon olmaya çok inandık. Bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Nelere karşı mücadele ettiğimizi biliyoruz. Nasıl şampiyon olamadığımız ortada… Şampiyonluğun elimizden nasıl kaçtığını bütün Türkiye biliyor, bu aleni bir şekilde oldu.” dedi.

Taraftarlara Teşekkür

Kartal, “99 puan, 99 gol.. Şampiyon olamadık ama taraftarların gönlüne girdik. Bize maç sonu teşekkür ettiler. Biz de onlara teşekkür ediyoruz. Taraftara, oyuncular, personele, yönetime, camiama teşekkür ediyorum. Bize inanan ve güvenene medya mensuplarına teşekkür ediyorum.” şeklinde devam etti.

Hak Edilerek Şampiyon Olunmadı

Kartal, “Biz en iyisini yapmaya çalıştık. Biz sadece şampiyonluk kupasını veremedik. Bazı şeyler bizim elimizde değildi. Saha dışında olan olaylara yapacak bir şeyimiz yok. Sahada hak ederek şampiyon olmak istedik. Ancak sahada hak edilerek şampiyon olunmadığını gördük. En iyi şekilde geçen hafta gördük! Bu takım daha iyisini yapacak. Biz elimizden geleni yaptık ama bazı şeyleri aşamadık.” ifadelerini kullandı.

Görünmeyen Elleri Aşamadık

Kartal, “Sonucun istedikleri gibi olmadığını belirterek, “Sezon başından itibaren ekibi ve oyuncularıyla ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Kartal, “İstanbulspor’u yenerek rakibimizin kaybetmesini bekleyip şampiyon olmayı hedefliyorduk. Sonuç istediğimiz gibi olmadı ama elimizden gelenin en iyisini yaptık. Maalesef saha dışında görülmeyen gizli güçleri aşamadık. Saha dışındaki görünmeyen elleri aşamadık.” şeklinde konuştu.

Kartal, “Oyuncularıma verdiğimiz mücadelelerinden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

İlgili Yazılar