Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de Final Four’a Yükseldi

Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de Final Four’a Yükseldi

haberci haberci -
6 0

Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de Final Four’a Yükseldi

Fenerbahçe Beko, Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu EuroLeague’de 5 yıl aradan sonra Final Four’a katılmaya hak kazandı. Sarı-lacivertli ekip, büyük bir başarı elde ederek camiasını gururlandırdı.

Değişen Koç, Değişen Kader: Saras Etkisi

Sezona Dimitris Itoudis ile başlayan Fenerbahçe, 13 maçta 7 mağlubiyet alınca Litvanyalı Sarunas Jasikevicius takımın başına getirildi ve takımın kaderi değişti. Jasikevicius yönetimindeki Kanarya, altı kez Final Four’a yükselerek Türk takımları arasında bu alandaki liderliği ele geçirdi.

Yeni Hedef: Erkek ve Kadın Basketbolda Avrupa’nın Zirvesi

Fenerbahçe Beko’nun yeni hedefi, aynı sezonda hem erkeklerde hem kadınlarda Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonlarında başarılı olmak. Bu hedef doğrultusunda tarihi bir başarıya imza atmaya hazırlanıyorlar.

Rekorlar ve Başarılar

Fenerbahçe, EuroLeague’de Valencia ve ALBA Berlin maçlarında gösterdiği performanslarla dikkat çekti. Nigel Hayes-Davis’in 50 sayıyla kırdığı rekor ve deplasmanda kazanılan play-off maçı gibi önemli anlar, Fenerbahçe’nin tarihine altın harflerle yazıldı.

Fenerbahçe’nin Yükselişi

Futbolda yaşadığı zor günleri basketbol ve diğer salon sporlarındaki başarılarla telafi eden Fenerbahçe, Avrupa’da adından söz ettirmeye devam ediyor. Basketbolda ve diğer branşlarda elde ettiği başarılarla camiayı gururlandıran sarı-lacivertliler, Avrupa’nın en büyük kulüpleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İlgili Yazılar