Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Öncesi Aziz Yıldırım’dan Açıklamalar

Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Öncesi Aziz Yıldırım’dan Açıklamalar

haberci haberci -
16 0

Aziz Yıldırım, Teknik Direktör Jose Mourinho ile Görüşecek

Fenerbahçe’de başkanlık seçimi için geri sayım başlarken, adaylardan Aziz Yıldırım, İzmir Torbalı’da kongre üyeleriyle buluştu. Yıldırım, teknik direktör Jose Mourinho ile görüşeceğini belirterek, “Bu hafta sonu Mourinho ile görüşeceğim ve onu İstanbul’a getireceğim.” dedi. Cumartesi günü Londra’ya Şampiyonlar Ligi Finali’ne gideceğini söyleyen Yıldırım, Mourinho’nun yapılacak transferleri Cumartesi günü kendisine ileteceğini belirtti.

Yönetimde Volkan Demirel ve Oğuz Çetin İddiası

Aziz Yıldırım, Volkan Demirel ve Oğuz Çetin’i yönetim kurulu üyeliği için düşündüklerini ancak ikisinin de farklı tercihler yaptığını açıkladı. Yıldırım, “Volkan Demirel’i yönetime almak istedik fakat teknik direktörlük yapmak istediğini söyledi. Oğuz Çetin’le de görüştük ama federasyonda devam etmeye karar verdi.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin Gelecek Planları

Fenerbahçe’nin gelecek projelerine de değinen Aziz Yıldırım, “2 sene içerisinde stat hazır olacak. Çatı 3 metre yükseltilecek, kale arkasında koltuklar kaldırılacak. Kapasite 60.000 olacak. Fenerbahçe’yi özlenen günlere döndüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Ali Koç ve Kulübün Borç Durumu

Yıldırım, Ali Koç’a yönelik eleştirilerde bulunarak, “Açıklanan kitapçıkta Ali Koç’a kulübün 1.5 milyar TL borcu olduğu görünüyor. Peki hibe edeceğini söylediği 150 milyon doları ne kadarını verdi, bilmiyoruz.” dedi. Yıldırım, Fenerbahçe’nin öncelikli olarak şampiyonluk hedeflediğini, ardından stadı yapacaklarını ve borcu sıfırlayacaklarını vurguladı.

İlgili Yazılar