Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Eskişehir Motosiklet Kazası Davasında İtiraz Sonucu Yeni Karar Verildi

Eskişehir Motosiklet Kazası Davasında İtiraz Sonucu Yeni Karar Verildi

haberci haberci -
12 0

Eskişehir’de Yaşanan Motosiklet Kazası Davasında Son Durum

Eskişehir Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi’nde geçen yıl meydana gelen motosiklet kazasında, Gökhan Demirkapı’nın kullandığı motosiklet, aynı yönde seyir halinde olan arkadaşı Ruşen Can’ın motosikletine çarptı. Kazada, Gökhan Demirkapı’nın arkasında kask takılı olan Ezgi Nehir Uçarlı hayatını kaybetti.

Olayın Gelişimi ve Mahkeme Süreci

Kazada yaralanan sürücüler Gökhan Demirkapı ve Ruşen Can tedavilerinin ardından taburcu edildi. Kazaya karışan Gökhan Demirkapı alkollü olduğu tespit edilerek tutuklandı ve ‘Taksirle ölüme neden olmak’ suçundan yargılandı. Ancak daha sonra yapılan itiraz sonucunda verilen 10 yıl 6 aylık hapis cezası kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu.

Yeniden görülen davada, Gökhan Demirkapı, ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak’ ile ‘Sahte plaka kullanmak’ suçlarından toplam 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ezgi Nehir Uçarlı’nın annesi Arife Sağlam, karar sonrası “Suçu sabit, bilinçli taksirle kızımı öldürdü. Ben hala öldürdüğünü söylüyorum, kaza olarak algılamıyorum bunu asla” dedi.

Kaza Anı Mobese Kamerasına Yansıdı

Ezgi Nehir Uçarlı’nın hayatını kaybettiği motosiklet kazası, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, motosikletlerin çarpışması sonucu yaşanan trajik olay net bir şekilde görülebiliyor.

İlgili Yazılar