Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emniyet ve Jandarma “Kuyu-6” Operasyonlarıyla 6 Organize Suç Örgütü Çökertildi

Emniyet ve Jandarma “Kuyu-6” Operasyonlarıyla 6 Organize Suç Örgütü Çökertildi

haberci haberci -
12 0

75 Şüpheli Yakalandı

Emniyet ve Jandarma tarafından gerçekleştirilen “Kuyu-6” operasyonları sonucunda Mersin, İstanbul, Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir’de toplamda 6 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu 75 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı aracılığıyla operasyonlarla ilgili önemli detayları paylaştı. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde Mersin ve İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda, tefecilik, tehdit, kasten yaralama, dolandırıcılık, uyuşturucu ticareti gibi suçlar işleyen kişilerin tespit edildiğini belirtti.

Operasyonların Detayları

Operasyonlarda Mersin’de Yüsri Altın’ın elebaşılığını yaptığı suç örgütüne yönelik 10 şüpheli yakalanırken, İstanbul’da Taha Kutay Karasoy’un öncülüğündeki suç örgütüne 8 şüpheli yakalandı.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir merkezli operasyonlarla çeşitli suçlar işleyen 6 ayrı organize suç örgütüne darbe vuruldu. Toplamda 75 şüpheli yakalandı ve adli işlemlere başlandı.

İlgili Yazılar