Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Elon Musk’ın Yeni Girişimi X, Vine Benzeri Video Platformuna Yeniden Hayat Verebilir

Elon Musk’ın Yeni Girişimi X, Vine Benzeri Video Platformuna Yeniden Hayat Verebilir

haberci haberci -
12 0

Elon Musk’ın Girişimi X, Video İçeriklerini Yeniden Düzenliyor

Elon Musk’ın girişimi X, kullanıcıların paylaştığı ve oluşturduğu video içeriklerini tek bir sekme altında düzenleyerek ön plana çıkarmayı hedefliyor. Bu özelliğin beta sürümünün bu yaz sonunda seçilmiş bir kullanıcı grubuna sunulması bekleniyor. Söz konusu girişim, Musk’ın Ekim 2022’de platformu satın almasından bu yana gerçekleşen vizyonunun bir parçası.

X, TikTok’a Alternatif Olarak Piyasaya Girebilir

Elon Musk’ın girişimi X, TikTok’a alternatif olarak piyasaya girebilir. Nisan ayında Musk, 186 milyon takipçisine Vine’ın geri getirilip getirilmemesi konusunda bir anket yaptı ve neredeyse yüzde 70’i olumlu oy verdi. Vine, zirve noktasında 200 milyon kullanıcıya sahipti ve Ice Bucket Challenge gibi viral trendlerle tanınıyordu. Ancak Twitter, Vine’dan etkili bir şekilde para kazanamadığı için 2017’de kapanmıştı. TikTok yasağının potansiyel olarak uygulanması, X’in çekici bir seçenek haline gelmesine neden olabilir.

X, Yeniden Canlandırılan Vine Konseptiyle Kazanç Sağlayabilir

Elon Musk’ın girişimi X içindeki kaynaklar, Vine’dan ilham alan konseptin, kullanıcıların abonelik ve doğrulama hizmetleri satın alması yoluyla gelir yaratabileceği konusunda iyimser. Ayrıca, X’in yeni özelliği, Twitter’ın 2021’de Periscope’u kapatmasından bu yana mevcut olmayan bir hizmeti yeniden canlandıran bir canlı yayın öğesini de içerecek.

İlgili Yazılar