Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Elon Musk, Apple Cihazlarını OpenAI ile Entegre Ederse Şirketlerinde Yasaklayacak

Elon Musk, Apple Cihazlarını OpenAI ile Entegre Ederse Şirketlerinde Yasaklayacak

haberci haberci -
10 0

Elon Musk’tan Apple’a Sert Tepki

Tesla, SpaceX ve X şirketlerinin sahibi Elon Musk, Apple’ın işletim sistemine OpenAI’i entegre etmesi durumunda şirketlerinde Apple cihazlarını yasaklayacağını açıkladı.

Musk’ın Uyarısı: Güvenlik İhlali Kabul Edilemez

Elon Musk, Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de OpenAI ile işbirliği ilan etmesinin ardından, sosyal medya hesabından güvenlik endişelerini dile getirdi. OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre etmenin kabul edilemez bir güvenlik ihlali olduğunu belirten Musk, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını ifade etti.

Musk: “Apple’ın Tercihi Açıkça Saçma”

Elon Musk, Apple’ın kendi yapay zeka uygulamalarını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini eleştirerek, “Apple’ın verilerinizi OpenAI’a teslim ettiğinde aslında neler olup bittiği hakkında hiçbir fikri yok. Bu tercih açıkça saçma.” dedi.

OpenAI ve Apple İşbirliği

Apple, akıllı kişisel asistanı Siri ile ChatGPT’yi entegre etme kararı almıştı. ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI şirketinin Üst Yöneticisi Sam Altman da Apple ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, ChatGPT’nin cihazlara entegre edileceğini duyurmuştu.

İlgili Yazılar