Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan Açıklama

Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan Açıklama

haberci haberci -
11 0

EKK, Fiyat İstikrarı ve Ekonomik Reformlar Üzerine Değerlendirmeler Yaptı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesi ve ekonomik reformların uygulanması üzerine önemli kararlar alındı.

Risk Göstergelerinde İyileşme Görülüyor

EKK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, ekonomide olumlu gelişmeler olduğu belirtildi. Cari açıkta düşüş, uluslararası kaynak girişlerinde artış, rezervlerde güçlenme ve risk göstergelerinde iyileşme görüldüğü vurgulandı. Ayrıca, işgücü piyasasındaki güçlü görünüm ve istihdamdaki artış da dikkat çekici olarak değerlendirildi.

Yapısal Reformlara Destek Devam Edecek

EKK’nın açıklamasında, 12’nci Kalkınma Planı ve Orta Vadeli Program çerçevesinde belirlenen eylemlerin kararlılıkla uygulandığı ve olumlu sonuçlar alındığı ifade edildi. Ayrıca, yapısal reformların ekonomik büyümeyi destekleyeceği ve enflasyonla mücadeleye katkı sağlayacağı vurgulandı.

Yapısal Reform Çalışmaları Hızlandırılacak

Açıklamada, OVP’de belirlenen 81 eylemden 20 tanesinin tamamlandığı ve diğerlerine yönelik çalışmalarda önemli mesafe kaydedildiği belirtildi. Tarımsal üretim planlaması ve yeni destek modelleri gibi önemli konuların da detaylı olarak ele alındığı bildirildi.

İlgili Yazılar