Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Edirne Belediyesi Şehir İçi Ulaşıma Yüzde 37 Zam Yaptı

Edirne Belediyesi Şehir İçi Ulaşıma Yüzde 37 Zam Yaptı

haberci haberci -
7 0

Belediye Meclisi Toplantısında Alınan Karar

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda haziran ayı maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ulaşıma zam maddesi de gündemde yer aldı.

Yapılan Zammın Detayları

Meclisin oy çokluğuyla aldığı kararla şehir içi ulaşıma yüzde 37 zam yapıldı. Bu zammın ardından öğrenciler için biniş ücreti 11 lira 90 kuruştan 16 lira 300 kuruşa, tam ücret ise 16 lira 80 kuruştan 23 liraya yükseldi.

Eleştiriler ve Yanıtlar

AKP Meclis Üyesi Celal Demir, zammı eleştirdi ve Belediye Başkanı Gencan’a seçim döneminde ulaşımda indirime gidileceği vaadini hatırlatarak “Seçim öncesinde ‘yüzde 20 indirim yapacağım’ demiştiniz, şimdi zam yaptınız.” dedi. Belediye Başkanı Akın ise vatandaşların ETUS’a yönelik istek ve şikayetlerini takip merkezi sayesinde yakından takip ettiklerini belirterek, “Evet, bizim bir indirim talebimiz vardı, fakat bunu yaparken Edirne Belediyesi tarafından finanse etmek üzere yapmıştık. Ancak, hem belediye gelirleri hem çıkan tasarruf tedbirleri bizi engeller vaziyete getirdiği için bir şekilde en düşük seviyeden de olsa zam yapmak zorunda kaldık.” şeklinde açıklama yaptı.

İlgili Yazılar