Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ebe Ayşe Kılınç: Mesleğini İlk Günkü Heyecanla Sürdürüyor

Ebe Ayşe Kılınç: Mesleğini İlk Günkü Heyecanla Sürdürüyor

haberci haberci -
11 0

Gaziantep Üniversitesi’nden Meslek Hayatına Yön Veren Başlangıç

49 yaşındaki Ebe Ayşe Kılınç, Gaziantep Üniversitesi Ebelik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1999 yılında Adıyaman’ın Besni İlçe Devlet Hastanesi’nde mesleğe adım attı. 11 yıl boyunca görev yaptığı hastanede önemli deneyimler kazandı.

Fedakarlıkla Geçen 14 Yıl

2010 yılında eş durumu tayiniyle Gaziantep’e gelen Kılınç, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde göreve başladı ve 14 yıldır bu hastanede mesleğini sürdürüyor. Gaziantep’te 2019 yılında “Yılın ebesi” seçilen Kılınç, bilgi ve birikimiyle hastalarını karşılıyor.

Her Doğumda Ayrı Bir Güzellik

Ebe Ayşe Kılınç, mesleğinde her doğumun ayrı bir güzellik taşıdığını belirterek, annelerin bebeklerini sağlıklı şekilde kucağına almasının önemine vurgu yapıyor. Kılınç, mesleğine olan sevgisiyle gece gündüz demeden, ilk günkü heyecanla görev yapıyor.

“Çok Özel Bir Meslek Yapıyoruz”

Kılınç, ebelik mesleğini dünyanın en eski mesleklerinden biri olarak nitelendirirken, mesleğin sabır ve özveri gerektirdiğini vurguluyor. Binlerce bebeğin doğumuna şahitlik eden Kılınç, “Bir bebeğe dokunmak ve ilk nefesi olmak çok güzel bir duygu. Bebeğin hayata gelmesine vesile olmak çok özel bir his. Bu da biz ebelere nasip oldu. Çok özel bir meslek yapıyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

İlgili Yazılar