Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Dua Lipa, Gazze’deki Halkla Dayanışma İçinde

Dua Lipa, Gazze’deki Halkla Dayanışma İçinde

haberci haberci -
17 0

İngiliz Şarkıcı Dua Lipa, Gazze’ye Destek İçin Instagram’da Çağrı Yaptı

İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Instagram hesabında 88 milyondan fazla takipçisine seslendi. Lipa, Gazze’deki halkla dayanışma içinde olmaları gerektiğini vurguladı.

Lipa, “#AllEyesonRafah” Etiketiyle Duyarlılık Oluşturdu

Dua Lipa, hikaye bölümünden yaptığı paylaşımda “#AllEyesonRafah (Tüm gözler Refah’ın üstünde)” etiketiyle dikkat çekti. Lipa, “Çocukların diri diri yakılmasına asla haklı bir sebep gösterilemez. Tüm dünya, İsrail soykırımını durdurmak için seferber oluyor” ifadelerine yer verdi.

Gazze İçin Kalıcı Ateşkes Çağrısı

Ayrıca, Dua Lipa paylaşımında Gazze için kalıcı bir ateşkes çağrısında bulundu. Lipa, barış ve adalet için sesini duyurmaya devam ediyor.

Uluslararası Adalet Divanı’nın Kararı

Birleşmiş Milletler’in yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD), İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını durdurma kararı almıştı. Kararda, insani yardımların engellenmemesi ve suçların araştırılması için BM görevlilerinin Gazze’ye girişine izin verilmesi talep edilmişti.

Refah’ta Yaşanan Saldırılar

İsrail, UAD’nin aldığı karar sonrasında Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde zorla yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına 26 Mayıs’ta saldırı düzenlemişti. Onlarca Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırıda, tanıklar İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtmişti. Dua Lipa gibi birçok ünlü isim de Gazze’deki olaylara sessiz kalmayarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

İlgili Yazılar