Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan Pakistan Ziyareti Açıklamaları

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan Pakistan Ziyareti Açıklamaları

haberci haberci -
12 0

Bakan Fidan, Pakistan Dışişleri Bakanı İle Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Pakistan Dışişleri Bakanı Muhammed İshak Dar ile ortak basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Fidan’ın ifadeleri dikkat çekti.

Kazayla İlgili İran Yetkilileriyle Temas Halinde Olduk

Bakan Fidan, kaza haberini aldıkları anda İran makamlarıyla temas halinde olduklarını belirtti. Elimizdeki tüm imkanları seferber etmek için çaba gösterdiklerini ifade eden Fidan, tüm kuruluşların olaya müdahale ettiğini ancak üzücü haberler aldıklarını söyledi.

Türkiye ve Pakistan Arasındaki İşbirliği

Bakan Fidan, Türkiye ve Pakistan’ın İslam dünyasındaki seslerini duyurabilmek için işbirliğine devam edeceklerini vurguladı. İki ülkenin stratejik ortak olduğunu belirten Fidan, ticaret hacimlerini artırmak için ortak hedefler belirlediklerini dile getirdi.

Özellikle savunma sanayi ve yatırımlar alanında geniş bir işbirliği yürüteceklerini ifade eden Bakan Fidan, bölgesel konuları da ele aldıklarını ve Afganistan ile Gazze meselelerini görüştüklerini belirtti.

İnsan Hakları ve Demokrasi Konusunda Ortak Tutum

Bakan Fidan, İsrail’in Gazze’de işlediği insan hakları ihlallerine karşı Pakistan ile ortak bir tavır aldıklarını söyledi. İnsan hakları ve demokrasi konularında çifte standart uygulayanları kınadıklarını ifade eden Fidan, Gazze’deki insani suçlara karşı ortak bir tutum benimsediklerini belirtti.

İlgili Yazılar