Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Deutsche Bank Analizine Göre Türk Lirası En İyi Performansı Gösteren Para Birimi

Deutsche Bank Analizine Göre Türk Lirası En İyi Performansı Gösteren Para Birimi

haberci haberci -
13 0

Deutsche Bank Araştırma Notuna Göre Türk Lirası Güçlü Performans Sergiliyor

Deutsche Bank Ortadoğu ve Doğu Avrupa Araştırma Müdürü Christian Wietoska, Ekonomist Yiğit Onay ve Araştırmacı Ankit Jain’in kaleme aldığı analize göre, Türk lirası mart ayındaki faiz artışından bu yana açık ara farkla en iyi performans gösteren küresel para birimi olmuştur.

Türkiye’de Tahvillerde Güçlü Ralli ve Cazip Yatırım Fırsatı

Analiz notunda, kısa vadeli tahvillerin güçlü bir ralli yaptığı ve bu durumun henüz başlangıç olduğu vurgulanmıştır. Yerel tahvillerin hala son derece cazip giriş seviyeleri sunduğuna inanıldığı belirtilmiştir. Ayrıca, Türkiye’de mayıs ayında enflasyonun zirveye ulaşmasının ardından güçlü bir dezenflasyon sürecinin beklendiği ifade edilmiş ve enflasyonun ağustos ve yıl sonunda belirli seviyelere gerilemesi öngörülmüştür.

Yatırımcılara Türk Devlet Tahvillerine Yatırım Önerisi

Deutsche Bank analizinde, Türk lirasındaki reel değerlenme ve iç talepteki yavaşlamanın enflasyondaki düşüşe olumlu katkı sağlayacağı belirtilmiştir. Bu bağlamda, yatırımcılara Türk devlet tahvillerine yönelik yatırım önerisinde bulunulmuştur. Geçen hafta İsviçreli varlık yönetim şirketi Pictet Asset Management’in de Türk tahvillerine ve liraya yönelik yatırım desteğinin arttığını açıklamasıyla uzun vadeli lira tahvillerine yönelik talebin arttığı bilgisi paylaşılmıştır.

İlgili Yazılar