Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. DEM Parti, Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atanmasını Protesto Etti

DEM Parti, Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atanmasını Protesto Etti

haberci haberci -
11 0

DEM Parti, Hak İhlalleri İçin Meclis Araştırılması İstedi

DEM Parti, TBMM Genel Kurulu’nda Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasının neden olduğu hak ihlallerinin araştırılması için Meclis araştırılması önerisini öne alınarak görüşülmesini talep etti. Parti, grup önerisini Hakkari Milletvekili Vezir Coşkun Parlak tarafından gerekçelendirildi.

Parlak: “Müthiş Direneceğimizi de Göreceksiniz”

Parlak, yaptığı açıklamada, “Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek aslında delilik belirtisidir. Bu iktidar 8 yıldır aynı şeyleri yapıyor. Farklı sonuçlar alınmayacağını da defalarca belirtti. Biz bunu delilik değil faşizm olarak görüyoruz.” dedi. Parlak, kayyum atamalarının sadece DEM Parti’ye oy verenlerin iradesini gasp etmekle kalmayıp tüm seçmenin iradesini elinden aldığını vurguladı.

Parlak, “Kayyum sistemi bir rejimdir, darbe sistemidir. Kendini galip sayıp böbürlenenler edinsin ki sizin parti militanınız olarak atadığınız kayyum halk iradesini çalan bir gaspçı olarak anılmaya mahkumdur. Hakkari halkının özgür iradesine sahip çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Protesto Gösterisi ve Birleşime Ara Verildi

DEM Partili milletvekilleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını protesto etmek için Genel Kurul’da “Belediyeler bizimdir, gaspa izin vermeyeceğiz” yazılı dövizlerle kürsünün etrafında toplandı. Ancak oturumu yöneten TBMM Başkanvekili uyarılara rağmen DEM Partililerin kürsüden inmemesi üzerine birleşime ara verildi.

İlgili Yazılar