Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Darüşşafaka Öğrencileri İngiltere’de Gurur Verdi

Darüşşafaka Öğrencileri İngiltere’de Gurur Verdi

haberci haberci -
22 0

Darüşşafaka Bağışlarıyla Başarıya Ulaşan Öğrenciler

Hayırsever bağışlarıyla yetim ve öksüz çocuklara eğitim imkanı sağlayan Darüşşafaka, 161 yıldır tam burslu ve yatılı eğitim veriyor. Bu bağışlar sayesinde Darüşşafaka öğrencileri Nazlı ve Nazime, İngiltere’deki Hult International Business School’da tam burslu eğitim kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Nazlı Eren: Akademik Başarıda Zirvede

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı 2023 yılında bitiren Nazlı Eren, Londra Hult International Business School’da Finans ve İş Analitiği Bölümü ile yan dal olarak Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde tam burslu eğitim kazandı. İlk yılın sonunda 4.00 not ortalamasıyla en yüksek akademik başarıyı elde eden tek öğrenci oldu.

Nazime Yıldırım: Spor ve Liderlikte Örnek Bir Başarı

12. sınıf öğrencisi Nazime Yıldırım da Darüşşafaka’nın yetiştirdiği başarılı öğrencilerden biri. Avrupa Bölge Birincisi seçilen Nazime, spordaki başarılarıyla dikkat çekti ve Londra Hult International Business School’dan tam burs ve kabul almayı başardı.

Darüşşafaka Cemiyeti’nden Gurur Dolu Açıklama

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Darüşşafaka öğrencilerinin uluslararası alanda elde ettikleri başarılarla gururlandıklarını belirtti. Güleç, Nazlı ve Nazime’nin başarılarıyla Darüşşafaka’ya bağış yapanları, öğretmenleri ve diğer öğrencileri gururlandırdığını ifade etti.

Hayırseverlerin Destek Beklendiği Kurban Bayramı

Türkiye’nin eğitimdeki ilk sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka Cemiyeti, hayırsever bağışlarıyla maddi olanakları yetersiz öğrencilere eğitim fırsatı sunmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nda da hayırseverlerden destek bekleniyor. Herkesin gönlünden geçen miktarda bağış yapabileceği belirtilirken, kurban bağışı için önerilen miktar 10 bin TL olarak açıklandı.

İlgili Yazılar