Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Cumhuriyet Mahallesi’nde Yaşayan Yunus Gedik 48 Yılda 60 Kaktüs Yetiştirdi

Cumhuriyet Mahallesi’nde Yaşayan Yunus Gedik 48 Yılda 60 Kaktüs Yetiştirdi

haberci haberci -
13 0

13 Yaşında Başlayan Tutku

Cumhuriyet Mahallesi‘nde yaşayan Yunus Gedik, 13 yaşındayken komşusunun bahçesinde gördüğü çiçeklerden etkilenerek, evlerinin bahçesine hediye edilen bir kök kaktüs dikti. Bu merak zamanla hobiye dönüştü.

Hobiye Dönüşen Tutku

Gedik, farklı şehirlerden aldığı kaktüs çeşitlerini evlerinin bahçesine dikmeye başladı. Geçen 48 yılda 60 kaktüs ve 35’e yakın dikensiz tür sukulent yetiştiren Gedik, bahçesine gelen ziyaretçilere yetiştirdiği çiçeklerden hediye ediyor. 48 yıldan bu yana kaktüsleri ve çiçekleriyle ilgilenen Gedik, bu tutkunun yaşlı bir amcasından aldığı bir kaktüsle başladığını belirtti.

Doğal Bakım ve İlgi

Yunus Gedik kaktüsleri için güvercin gübresi kullandığını belirterek, “Hiçbir zaman dışarıdan satılan vitaminler kullanmadım. Kendi toprağımı kendim hazırlıyorum. Bahçemdeki kaktüsler benim için bir hobi ve bana huzur veriyor. Stresimi alıyor.” dedi.

Geniş İlgi ve Paylaşım

Bahçesinde 60 türe yakın kaktüs ve 35 çeşit sukulent yetiştiren Gedik, bahçesine gelen ziyaretçilere kaktüslerinden hediye ediyor. Ziyaretçilerin ilgisiyle mutlu olan Gedik, “Annem ve babam için sadece dua istiyorum.” diyerek bu güzel hobisini paylaşıyor.

İlgili Yazılar