Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’den Eğitim ve Siyaset Açıklamaları

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’den Eğitim ve Siyaset Açıklamaları

haberci haberci -
12 0

Özgür Özel, İzmir’de Ziyaretlerde Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında CHP İzmir İl Başkanlığını ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret etti. Özel, İzmir’de aday gösterdikleri kadın ve genç adayların başarısından memnuniyetini dile getirdi.

Özel’den Eğitim Sistemine Eleştiri

Özgür Özel, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren adaylara başarı dileyerek, Türkiye’nin eğitim sisteminin kötü olduğunu savundu. Özel, Almanya ile karşılaştırarak Türkiye’nin eğitim sisteminde ulusal mutabakatın sağlanması gerektiğini vurguladı.

AKP’ye Yönelik Eleştiriler

Özel, AKP’ye oy verenlerin büyük çoğunluğunun eğitim politikasından memnun olmadığını belirterek, eğitimde sınıfsal bir problemin olduğunu dile getirdi. Gelecek süreçte eğitim konusundaki duyarlılıklarını ve eleştirilerini dile getireceklerini söyledi.

Demokratik Yaklaşım ve Siyaset

Özel, Türkiye Belediyeler Birliği genel kurulunda 7 partiye görev teklifi ettiklerini ancak AKP ve MHP’nin adaylarını çıkarıp kaybettiklerini belirtti. Adil ve paylaşımcı olduklarını vurgulayan Özel, demokratik karar alma süreçlerine önem verdiklerini ifade etti.

İlgili Yazılar