Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Hazine Bakanı Kamuda Tasarruf Paketi Açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Hazine Bakanı Kamuda Tasarruf Paketi Açıkladı

haberci haberci -
6 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Hazine Bakanı, Kamuda Tasarruf Paketi’ni Tanıttı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kamuda Verimlilik ve Tasarruf Paketi’ni duyurdu. Paket kapsamında, 3 yıl boyunca sadece emekli olanların yerine yeni personel alınacağı, destek personel sayısının azaltılacağı, yönetim kurulu ücretlerine üst sınır getirileceği ve personel servisi uygulamasının sınırlandırılacağı açıklandı.

İstanbul Kadıköy’de Yurttaşların Görüşleri

İstanbul Kadıköy’de yurttaşlarla yapılan röportajda, vatandaşlar Kamuda Tasarruf Paketi’ni değerlendirdi. Vatandaşlar, paketin etkin olabilmesi için öncelikle saraydan ve hükümetten tasarruf yapılması gerektiğini belirtti.

“Saray’a Tasarruf Yapılmalı”

Suat Dülger: “Tasarrufa ilk başta saraydan başlanmalı. Devletin gereksiz masrafları var, özellikle Erdoğan’ın… Örtülü ödenek ne kadar, nerelere harcanıyor belli değil. Fakat onlar oralardan sıkıntı yapmıyorlar, oralar kendilerine ait.”

“Saray Yemeye Devam Edecek”

Omer Bayramoğlu: “Saray 1500 odalı, lambaları kapatmak ekonomiyi düzeltemez. Tasarruf sadece göz boyama, laf olsun. Kimsenin inancı yok.”

“Biz Nasıl Kemer Sıkıyorsak, Onlar da Tasarruf Yapabilirler”

İsmini Vermek İstemeyen Vatandaş: “Lüks tüketimden kaçınılmalı. Biz nasıl kemer sıkıyoruz, onlar da tasarruf yapabilirler.”

İlgili Yazılar