Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. CNN Stüdyosunda Biden ve Trump Arasındaki Başkanlık Tartışması

CNN Stüdyosunda Biden ve Trump Arasındaki Başkanlık Tartışması

haberci haberci -
16 0

CNN Stüdyosunda Tarihi Başkanlık Tartışması

CNN’nin Atlanta merkezindeki stüdyosunda gerçekleşecek seçim tartışmasında Demokrat Parti adayı Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump karşı karşıya gelecek. Tartışma CNN sunucuları Jake Tapper ve Dana Bash’in moderatörlüğünde yapılacak.

Eşit Süre ve Format

Tartışma 90 dakika sürecek ve adayların eşit sürede konuşmalarını sağlamak amacıyla mikrofonlar kontrol edilecek. Her aday kürsüde ayakta durarak tartışacak ve not tutmaları için bir kalem, bir kağıt ve bir şişe su sağlanacak.

Konular ve Beklentiler

Ekonomi, göçmen sorunu, dış politika konuları ve adayların yaşları ile sağlık durumları gibi konuların tartışılması beklenirken, gündemdeki hukuki konular da masaya yatırılacak.

Seçmenlerin İlgisi

ABD’li yetişkinlerin büyük çoğunluğu seçim tartışmasını izlemeyi planlıyor. İki ayrı ankete göre, seçmenlerin yüzde 61’i canlı olarak izleyeceğini belirtirken, yüzde 24’ü haberlerden ve sosyal medyadan takip edeceğini söyledi.

Gelecek Tartışmalar

Biden ve Trump, kasım seçimleri öncesi ikinci tartışmayı ABC televizyonunda gerçekleştirecek. Daha önceki planlanan iki oturuma katılmayacak olan bağımsız aday Robert F. Kennedy Jr. ise CNN ve ABC’nin şartlarını sağlayamadığı için bu tartışmada yer almayacak.

İlgili Yazılar