Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP’li Vekiller Yangın Mağdurlarını Ziyaret Etti

CHP’li Vekiller Yangın Mağdurlarını Ziyaret Etti

haberci haberci -
13 0

CHP Vekilleri Köksalan Mahallesi’nde Taziye Ziyaretinde Bulundu

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yangının başladığı Köksalan Mahallesi’ne taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Ali Mahir Başarır, “Gerçekler ortaya çıkana kadar Diyarbakır’da yurttaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Elektrik Kaynaklı Yangınla İlgili Suçlamalar

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yangının köylüler tarafından çıkarıldığı iddialarına “Suçlu bu elektrik direklerine, tellerine yatırım yapmayanlardır” diyerek tepki gösterdi. Ağbaba, elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesinin ve yeterli yatırım yapılmamasının sorunları tetiklediğini belirtti.

CHP’li Tanrıkulu’dan Hesap Soracaklarını Açıklaması

CHP’li Tanrıkulu, yangının hesabını sonuna kadar soracaklarını belirterek, ”anız yakılması nedeniyle yangının çıktığı” iddialarına sert bir dille yanıt verdi. Tanrıkulu, DEDAŞ’ı eleştirerek, olayın önlenebilir nedenlerle yaşanmasının üzücü olduğunu vurguladı.

Muhtarın Elektrik Tellere İlişkin Açıklamaları

Köksalan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çelebioğlu, yangından sonra DEDAŞ ekipleri tarafından tellerin onarıldığını ve tamir edildikten sonra bırakıldığını belirterek, elektrik kaynaklı yangınların artmasına dikkat çekti. Çelebioğlu, elektrik direklerine yeterli yatırım yapılmamasının sorunları derinleştirdiğini ifade etti.

İlgili Yazılar