Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. CHP Heyeti Seydişehir’deki Salgınla İlgili İncelemelerde Bulundu

CHP Heyeti Seydişehir’deki Salgınla İlgili İncelemelerde Bulundu

haberci haberci -
13 0

CHP Heyeti Seydişehir’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz ve CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, son günlerde artan mide bulantısı ve kusma şikayetleri nedeniyle hastaneye başvurulan Konya’nın Seydişehir ilçesinde incelemelerde bulundu.

İncelemeler ve Açıklamalar

Şahbaz ve beraberindeki heyet, Seydişehir Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastane yönetiminden bilgi aldı. Milletvekili Barış Bektaş, yaptığı açıklamada, “Seydişehir’imizde ciddi bir salgın yaşandı. Salgının başlamasının üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen yetkililerden hala bir açıklama yapılmamasını doğru bulmuyoruz. Mevcut iktidarın aymazlıklarına defalarca şahit olduk. Sağlık Bakanlığı’nın raporlarını ivedilikle paylaşmasını bekliyoruz.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz ise, vatandaşların hastanelere başvurmasının takipçisi olacaklarını belirterek, “Bayram tatili sona ermeden başlayan bu salgında, yaklaşık 5 bin civarında kişi hastanelere müracaat etti. Olayın nasıl gerçekleştiğini, yetkililerin açıklamasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Heyet, sürecin sağlık personeline teşekkür ederek takipçisi olacaklarını vurguladı.

İlgili Yazılar