Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Cezayir’de 30 Yıl Sonra Hapsedilen Komşu Bulundu

Cezayir’de 30 Yıl Sonra Hapsedilen Komşu Bulundu

haberci haberci -
15 0

Komşusunu 30 Yıl Hapseden Şahıs Gözaltına Alındı

Cezayir’in başkenti Cezayir’den 300 kilometre güneyindeki Celfe ilinde bir kişinin, komşusunu 1996 yılından bu yana hapsedip evinde tuttuğu ortaya çıktı. Yargı Konseyi, konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak, 61 yaşındaki şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kayıp Kişi Evde Koyun Ağılında Bulundu

Başsavcılığa 12 Mayıs’ta başvuran bir kişinin, yaklaşık 30 yıldır kayıp olan kardeşinin El-Kadid kentindeki komşusunun evindeki koyun ağılında olduğuna dair şikayette bulunduğu belirtildi. Yapılan aramanın ardından kayıp kişinin bulunmasıyla şüpheli gözaltına alındı.

Mağdura Tıbbi ve Psikolojik Bakım Sağlanacak

Savcılık, mağdura tıbbi ve psikolojik destek sağlanması talimatını verirken, şüphelinin soruşturmanın tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edileceği ifade edildi. Olayın titizlikle takip edileceği vurgulandı.

Çukurda Bulunan Kayıp Kişi

16 yaşındayken 1996’da kaçırılan Ömer bin Ümran’ın, 30 yıl sonra komşusunun evinde samanla kaplı bir çukurda bulunduğu sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarla ortaya çıktı. Aktivistler, Bin Ümran’ın ailesinin, onun silahlı gruplar tarafından kaçırılıp suikaste kurban gittiğine inandığını belirtti.

İlgili Yazılar