Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. ‘Burdur Devlet Hastanesi’nde Diyaliz Tedavisi Sırasında Yaşanan Olay

‘Burdur Devlet Hastanesi’nde Diyaliz Tedavisi Sırasında Yaşanan Olay

haberci haberci -
12 0

Diyaliz Tedavisi Gören Hastaların Durumu

Burdur Devlet Hastanesi’nde 25 Mayıs’ta diyaliz tedavisi gören bazı hastaların rahatsızlanması sonucu 33 hasta çevre illerde tedavi altına alındı.

Hayatını Kaybeden Hastalar

Antalya’ya sevk edilen ve entübe edilen hastalardan Mustafa Demir (70), Saniye Aksöz (88) ve Somalili Amına Abas Jaba (67) maalesef hayatlarını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklamaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 Mayıs’ta diyaliz tedavisi gören 33 hastanın durumunu paylaştı. Hastaların yaşadığı şikayetler üzerine hastanede gözetim altına alındıklarını ve gerekli müdahalelerin yapıldığını belirtti.

Bakan Koca, hastaların durumlarına ilişkin şu bilgileri verdi: 3 hastamız Isparta’ya, 23 hastamız Antalya’ya, 6 hastamız Afyon’a, 1 hastamız ise Denizli’ye diyaliz ve yoğun bakım ihtiyacıyla nakledildi.

Son Durum

Bakan Koca, entübe durumda olan hastanın kalmadığını ve tedavilerin devam ettiğini aktardı. On altı hastanın taburcu edildiğini, diğer hastaların durumunun ise iyiye gittiğini belirtti. Bakan Koca, yaşanan üzücü olayla ilgili adli ve idari soruşturma süreçlerinin devam ettiğini de vurguladı.

İlgili Yazılar